Pimiento: historie van de salsa

Utrecht, Instituto Cervantes Utrecht, zaterdag 6 september 2025, 19:00 - 20:15 uur

Info
Tickets
Contact

Instituto Cervantes Utrecht nodigt u uit om samen met salsaband Pimiento door de ontwikkeling van de salsa te swingen. U hoort onder meer voorbeelden van salsa dura, salsa romantica, rumba, chacha, son montuno, merengue en bachata. Voor de ‘aficionados’ een feest der herkenning, voor de ‘nieuwkomers’ een heerlijke kennismaking, ook dankzij de korte toelichtingen. Voor iedereen die wil: voetjes van de vloer!

Pimiento is een complete salsaband van 10 man. Zij spelen stevige salsa, feestelijke merengue, bachata en zwoele bolero's. Op hun repertoire staan nummers van onder andere Celia Cruz, Gloria Estefan, Ruben Blades, Ray Baretto, Juan Luis Guerra en Marc Anthony. Ook worden eigen nummers gespeeld.

Dit concert maakt deel uit van de serie Cervantes DOM Concerten 2025.

Español

El Instituto Cervantes de Utrecht te invita a dejarse llevar por la banda Pimiento en el desarrollo de la salsa de la mano de la banda de salsa Pimiento Escucharás ejemplos de salsa dura, salsa romántica, rumba, chacha, son montuno, merengue y bachata, entre otros. Para los aficionados será una fiesta de reconocimiento, para los 'recién llegados' una maravillosa introducción, acompañada de breves explicaciones.

Uitvoerenden:

Salsaband Pimiento

Programma:

75 minuten, zonder pauze

Cuarto de Tula – Sergio Siaba

Bekend geworden door Buena Vista Social Club

Dos Gardenias – Isolina Carrillo

Een klassieke bolero uit Cuba, geschreven in 1945.

Crocante Habanero – Juan Formell

Juan Formell is componist en leider van Los Van Van, een pionier van songo en moderne Cubaanse muziek.

Quimbara – Junior Cepeda

Geschreven voor Celia Cruz en opgenomen met Johnny Pacheco in 1974.

La Esencia del Guaguancó – Juan Formell / César 'Pupy' Pedroso

Zoals uitgevoerd door Los Van Van, een mix van guaguancó en songo.

Camaleón – Rubén Blades

Indestructible – Ray Barretto

Geschreven door Ray Barretto zelf, met tekstbijdragen van bandleden als Tito Allen (vocalist).

Galileo– Pimiento

Deze chachacha is een Pimiento original

Bilongo (La Negra Tomasa) – Guillermo Rodríguez Fiffe

Een klassieker in het Afro-Cubaanse repertoire, geschreven in de

jaren '30.

Prende el Fogón –onbekend***e schrijver

Pimiento speelt dit culinaire nummer als de Cubaanse meesterkok Felix Chaputin.

Visa Para un Sueño – Juan Luis Guerra

Een merengue uit de Dominicaanse Republiek.

Ella – Fernando Soto Guerra Nog een Pimiento original, deze keer een bachata

Rebelión – Joe Arroyo

Een kritische song over het slavernijverleden van Latijns-Amerika

Llorarás – Oscar D'León

Eén van de bekendste salsahits aller tijden, in een eigen versie

van Pimiento met een vleugje moderne timba.

Valió la Pena – Marc Anthony / Marc Anthony’s team (o.a. Estéfano)

Latin pop/salsa hit.

Yo No Sé Mañana – Jorge Luis Piloto & Jorge Villamizar

Bekend geworden door Luis Enrique.



Cervantes Dom Concerten - Utrecht

Met Cervantes Dom Concerten presenteert Instituto Cervantes Utrecht in 2025 een serie concerten met muziek uit Spanje en Latijns-Amerika. Vaak door musici uit Spanje of Latijns-Amerika, soms ook door Nederlandse musici. Met deze nieuwe activiteit wil Instituto Cervantes Utrecht haar missie intensiveren: de verspreiding in Nederland van de cultuur van alle Spaanstalige landen. Met deze nieuwe concertserie richten we ons op een breed publiek van alle leeftijden en alle smaken. In ons programma-aanbod vindt u concerten met klassieke muziek, maar ook jazz-, folklore- en popmuziek. De concerten vinden plaats in het historische pand van het Instituto Cervantes Utrecht en in de Pieterskerk, Utrecht.

utrecht.cervantes.es
Geen toegang voor Website > Productie > Agenda (e//FM)